Echipa

Directoare
Simone Giger
simone.giger@eda.admin.ch

Directoare adjunctă
Viorica Cretu
viorica.cretu@eda.admin.ch

Manager finanțe și administrare
Galina Ignat
galina.ignat@eda.admin.ch

Manager superior de programe
Matthias Leicht
matthias.leicht@eda.admin.ch

Program ”Apă și sanitație”
Andrei Cantemir, Coordonator superior de program
andrei.cantemir@eda.admin.ch

Program ”Sănătate”
Valeriu Sava, Coordonator de program
valeriu.sava@eda.admin.ch

Program ”Migrație și dezvoltare”
Radu Danii, Coordonator de program
radu.danii@eda.admin.ch

Comunicare și gender
Natalia Cernat, Coordonatoare de program
natalia.cernat@eda.admin.ch

Asistentă programe, responsabilă de Creditul Global/ Cultură
Cristina Cojocaru-Parsons
cristina.cojocaru-parsons@eda.admin.ch

Contabilă
Olga Cojocaru
olga.cojocaru@eda.admin.ch

Asistentă administrativă/ administratoare de sistem
Anastasia Derjavina
anastasia.derjavina@eda.admin.ch

Asistent logistică/ șofer
Valera Muscinschi

Menaj
Svetlana Dudceac